$article->name

5 najčastejších chýb, ktorých sa dopúšťajú ženy v Bystrici

Základom kvalitnej vizáže je aj čistá a zdravá pleť, ktorá je jednou z prvých vecí, ktoré si na človeku všimnete.

 

 

Vizážistka Karin Maran nie je vo svojom fachu vôbec žiadny nováčik. Banskobystričanka, ktorá striedavo žije pod Urpínom a v Taliansku, sa práci vizážistky venuje už 20 rokov.

Aktuálne sa venuje vizážistike v salóne, kde poskytuje služby klientkam a odovzdáva vedomosti a lásku k tejto profesii ďalej v rámci kurzov vizáže, ktoré vedie v Akadémii Plus.

„Najprv by som chcela Bystričanky pochváliť, pretože si myslím, že majú vkus a vedia sa upraviť,“ začala svoje rozprávanie vizážistka predtým, ako vymenovala päť najčastejších chýb, ktorých sa podľa nej dopúšťajú ženy v Banskej Bystrici pri vizáži zároveň s radami, ako na to správne:

Nevhodný výber make-upu

Veľký rozdiel medzi tvárou a krkom, keď si ženy nevyberú správny odtieň make-upu. Chyba nastane pri kúpe make-upu, keď si ho ženy skúšajú na ruke, ale nekorešponduje s odtieňom tváre.

K tomu tiež patrí neprirodzená farba make-upu, keď sa ženy snažia byť tmavšie alebo do oranžova, jednoducho, chcú vyzerať tak, na čo ich pleť nemá pigment.

 

                              

 

Nesprávna úprava obočia

Zdeformovaný tvar obočia, ktorý deformuje celú tvár alebo veľmi vytrhané obočie. Tvar obočia musí korešpondovať s tvárou. Sú tam určité vizážistické techniky. Ak mám veľmi hranatú tvár, nebudem si robiť veľmi hranaté obočie. Keď mám okrúhlu tvár, nespravím si oblúkovité obočie.

Najlepšie je, navštíviť vždy odborníka – vizážistu, ktorý poradí, urobí ten základný tvar. Radšej nech sa takýto tvar udržuje vo vizážistickom salóne, ako keby do neho mala zasahovať sama klientka a potom vznikajú deformity, ktoré menia aj celkový výraz tváre.

Ak nie je správny výraz, klientka môže vyzerať, že sa mračí, je prekvapená a podobne. Lenže úprava obočia by mala iba podčiarknuť krásu ženy.

 

Nekvalitná kozmetika

Ak už sa chcem nalíčiť, tak siahnem po kvalite. Na našom trhu sú kvalitné produkty. Výsledkom používania nekvalitných produktov je potom napríklad rozmazaný rúž alebo nie je pekne vykreslený. A nedajbože, ak ho má žena na zuboch.

 

                              

 

Nesúlad vo vizáži

Čo som sa radila aj s mužmi, nemajú radi, čo sa týka vizáže, ak má žena veľmi dlhý a neprirodzený tvar nechtov, výrazné farby na nich a k tomu jednoduchý športový outfit. Vzniká tam taký nesúlad.

Skutočne, keď už má žena takúto úpravu nechtov, mala by k tomu zladiť aj outfit.

Keď som športovo oblečená, zvolím si nude líčenie, také prírodné a jemné. A naopak, ak som oblečená elegantnejšie, môžem si zvoliť, ale s citom, zvýraznenie očí, pier či nechtov.

 

Nesprávna úprava vlasov

V Banskej Bystrici máme veľmi veľa dobrých salónov, ktoré vedia poradiť aj odtieň vlasov, ktorý by korešpondoval s pleťou a očami. Podomácky nafarbené vlakmi, nekvalitne, s fľakmi, spálené, ktoré nedržia pekne tvar a sú mastné a neupravené… Klientka sa nalíči, má upravené nechty, no vlasy má v takomto stave.

To však prispieva k celkovému looku, ako vyzerá. Vlasy, nechty, obočie aj pleť treba zveriť odborníkovi. Všetci vedia ohodnotiť typ klienta a podľa toho mu aj navrhnúť danú službu. Oplatí sa radšej osloviť profesionála z každej tej oblasti a mať to kvalitne, ako to skúšať podomácky.

 

Karin Maran

 

  • Obchodné meno: Iplatforma s.r.o.
  • Sídlo: Klokoč 28, 962 25
  • IČO: 47387874
  • DIČ: 2023849080
  • Účet: 2943010051/1100
  • Klokoč 1, 962 25
  • info@kvalitnesluzby.sk

  • Okr. súd Banská Bystrica,
    odd. Sro, vl. č. 24823/S